Expedice 2024 aneb vzděláváme i ty nejmenší

7. 8. 2024 -

Jedním z dílčích témat naší aktuální práce v Mongolsku je lesní pedagogika.

Lesní pedagogice se věnují nejen akademici. Studentka a certifikovaná lesní pedagožka Eliška Dorňáková z Lesnická a dřevařská fakulta si například vyzkoušela, jaké to je učit děti ve věku 8 až 17 let z místního ekoklubu alternativní metodou vzdělávání – zážitkovou pedagogikou.
Formou her jsme se seznámili s významem lesa i principy jeho ochrany a všemi smysly společně objevovali jedinečnou místní biodiverzitu přímo v lese. Hledali jsme například drobné semenáčky ???? a sami jsme si na ně taky zahráli. A na co jsme přišli? Že takový mladý stromek to v mongolské krajině nemá vůbec jednoduché! Ohrožuje ho dobytek, požáry i dopady klimatické změny. Je proto moc důležité naučit se ho správně chránit.
Mongolské děti jsou učenlivé a hravé. Na konci prosluněného dne odcházel každý v dobré náladě a lesa znalejší. Včetně nás!

Najdete nás také na