Letní výjezd projektu STREAM 2023

19. 10. 2023 -

Letošní letní výjezd v rámci projektu STREAM je za námi! Měsíc v Mongolsku utekl jako voda a krom pokračování v započaté práci přinesl i řadu nového.

• Začali jsme s natáčením nového dokumentu o lesích a lesnictví v Mongolsku. ????
  • Prezentovali jsme naše výsledky a zkušenosti na Mezinárodní konferenci o vývoji výzkumu a politiky směrem k udržitelnému hospodaření v lesích v Mongolsku. ????????‍????
  • Do výuky jsme zařadili entomologii. Význam biodiverzity a hmyzu je v lesích často přehlížený, ale v Evropě se o něm začíná stále víc mluvit. Nejnovější poznatky jsme proto prezentovali a diskutovali a přidali studium místních druhů. ????
  • Představili jsme výsledky naší práce v terénu delegaci z Evropské unie a dalších institucí. ????????
  • Pokračovali jsme v praktickém vzdělávání studentů místních univerzit a vědecké spolupráci s partnery z Mongolska i dalších institucí například z USA, Slovenska nebo Rumunska.????
  • Sumarizovali jsme výsledky z našeho loňského zalesňování a dalších lesnických aktivit. ????
  • Navštívili a studovali jsme unikátní tmavou tajgu s výskytem vzácné jedle sibiřské. ????
  • Přispěli jsme k zahájení využívání českého turistického značení v Mongolsku, ve kterém vidíme příležitost dalšího vzdělávání společnosti o přírodě a lese. ????????????

Realizaci projektu STREAM finančně podpořila Evropská unie ???????? a německé Spolkové ministerstvo pro hospodářskou spolupráci a rozvoj ????????. Projekt implementují GIZ a FAO. Mendelova univerzita v Brně vede konsorcium dvanácti institucí, které se podílejí na lesnické části projektu vedené GIZ.