Podzimní výjezd projektu STREAM 2023

19. 10. 2023 -

Náš podzimní výjezd v rámci projektu STREAM je za námi. A co všechno jsme stihli?

• Dva workshopy stromolezení pro místní lesníky a budoucí sběrače lesního osiva. ????
  • Dva workshopy se zaměřením na ekologii, pěstování a výchovu lesa, školkařství, techniku, ale také třeba rekreační funkci lesů pro lesníky a úředníky z úseků správy životního prostředí. ????????
  • V rámci workshopů jsme celkově proškolili přibližně 50 lidí z oboru. ????
  • Sedm akcí lesní pedagogiky pro děti ???????? z městeček Bayan-Adarga, Binder, Umnudelger, Yeröö, Bugant, Mandal a z Ulánbátaru, kterých se zúčastnilo přibližně 250 dětí. A taky spousta dospělých.
  •  Založili jsme experiment zaměřený na stabilizaci písečné duny pomocí dřevin s využitím různých půdních aditiv zlepšujících zásobování stromů vodou. ????
  • Vysadili jsme téměř 1 000 sazenic stromů (zejména jilmu, borovice a modřínu) a provedli vyžínání u těch vysazených v loňském roce. ????

Realizaci projektu STREAM finančně podpořila Evropská unie ???????? a německé Spolkové ministerstvo pro hospodářskou spolupráci a rozvoj ????????. Projekt implementují GIZ a FAO. Mendelova univerzita v Brně vede konsorcium dvanácti institucí, které se podílejí na lesnické části projektu vedené GIZ.