Studenti MENDELU vyráží do Mongolska

7. 8. 2024 -

Studenti MENDELU vyráží bádat mezi mongolské nomády i do hlubokých lesů.

Zítra se vracíme do Mongolska! ???????? A aby těch návratů nebylo málo, tak se touto cestou tak trochu vracíme k expedičnímu duchu. ???? Co to znamená? Že do akce se dostanou zase převážně stany, krosny a karimatky a večeře se budou za doprovodu vytí vlků vařit v kotlíku nad ohněm. ???????? Hlavně to ale znamená, že tým budou tvořit zase převážně studenti MENDELU????, kteří v Mongolsku budou realizovat svůj vlastní výzkum. Letos bylo díky mimořádné podpoře univerzity podpořeno celkem 9 studentů ze tří fakult ????????????, kteří budou v doprovodu tří akademiků řešit široká spektra témat od úspěšnosti výsadeb přes lesní školky, turismus, cestovní ruch, pastvu, lesní pedagogiku a rozvojovou spolupráci až po fyziologii dřevin a permafrost. Díky tomuto záběru poznají mongolskou step ????, les ???? i města ???? a doprovodnou kulturu. Těšit se tak můžete nejen na zajímavé poznatky z výzkumu, ale hlavně na spoustu bezprostředních zážitků našich nováčků přímo z terénu! A kdo že to letos jede?

Najdete nás také na